recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Blues Explosion - Damage (2004)

9/10
 
Spencerovi hoši na to tentokrát vlítli z úplně jiné strany než na Plastic Fang. Tam dostatečně ventilovali svojí potřebu přímočarého rock'n'rollu a teď tedy nastal čas pro další zlobivé experimenty. Pod zkráceným názvem Blues Explosion si pohrávají se zvukem i strukturou skladeb, ze studiového vybavení ždímají co se dá a přitom neztrácejí svou divokost a agresivitu.

Punkově nevycválané bluesrockové riffy mísí s vydatnými inspiracemi z taneční a hiphopové scény a za tím účelem si přizvali skutečně odborné asistenty. Většinový producent Steve Jordan reprezentuje tu tradiční stránku věci, jména Dan the Automator, DJ Shadow a David Holmes zase signalizují modernistické hrátky. Těmi se ale kapela rozhodně nenechává převálcovat, krotí je po svém a výsledkem je promyšlený, fešácký bordel jako třeba ve vysoce adrenalinové jízdě Fed Up and Low Down. Skvěle dopadla i hostovačka Chucka D v Hot Gossip, Trickyho múza Martina Topley-Bird přispěla vokály do písní Spoiled a You Been My Baby, instrumentálku Rivals zase nabíjí stroze štěkající dechy. Protipólem jsou pak přímočaré nářezy typu Burn It Off, Crunchy nebo Mars, Arizona.

Album je barevné a plné překvapení, nezkrotně tepajícího rockového žáru i nenasytného hledačství. Dlouhou cestu urazil Jon Spencer od sklepní anarchie Pussy Galore k téhle mnohem sofistikovanější ale stejně vzrušující a vysokonapěťové kolekci. A pořád má páru jako málokdo.


tracklist:

1. Damage
2. Burn It Off
3. Spoiled
4. Crunchy
5. Hot Gossip
6. Mars, Arizona
7. You Been My Baby
8. Rivals
9. Help These Blues
10. Fed Up and Low Down
11. Rattling
12. Blowing My Mind


videa:
Burn It Off
Hot Gossip
23.03.2016 15:29:08
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one