recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Farm - The Very Best Of (2001)

8/10
 
Kdopak si na ně dneska vzpomene? Nanejvýš se možná někomu vybaví hitovka All Together Now s hospodsky seniorským klipem, ale to bude asi všechno. The Farm patřili zhruba před dvaceti lety ke scéně, pro níž se vžilo označení "madchaster" ačkoli sami pocházeli z Liverpoolu. Nezanechali po sobě tak výraznou stopu jako Stone Roses, Happy Mondays nebo Inspiral Carpets, byli spíš sezónním šlágrem, ale z jejich hudby je i po letech cítit pohoda, houpavá ležérnost a anglický humor.

Tehdy kulminující vlna rave jim dala do vínku taneční rytmus (dnes už, pravda, zní trochu archaicky, ale s trochou nostalgie ne nepříjemně), britská kytarová tradice přidala elegantní beglajty. A nad tím vším se nepřeslechnutelně vznáší duch New Order, starších patronů celé scény (hlavně roztomile neumělý zpěv je připomíná).

Kdybych srovnával s jejich slavnějšími kolegy, proti Happy Mondays je tu méně drogových vibrací, proti Stone Roses méně kytarového mazlení a víc tanečna, Inspiral Carpets měli rockovější nápřah. Hudebně nejblíž měli asi k ještě zapomenutějším Soup Dragons. I když The Farm žádnou trvanlivější díru do světa nikdy neudělali, tahle výběrovka se poslouchá hezky a příjemně se u ní vzpomíná.


tracklist:

1. Groovy Train
2. All Together Now
3. Don´t You Want Me
4. Very Emotional
5. Stepping Stone (Ghost Dance Mix)
6. Mind
7. How Long
8. Love See No Colour
9. Family of Man
10. Don´t Let Me Down
11. Rising Sun
12. Sweet Inspiration
13. Good Morning Sinners
14. Tell the Story
15. Higher and Higher
16. Hearts and Minds
19.01.2017 16:09:15
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one