recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Jon Spencer Blues Explosion - Plastic Fang (2002)

9/10
 
Extáze rock´n´rollového desperáta. Ostré jako chili, jedovaté jako muchomůrka chřestýšová, nezkrotné jako markýza du Plessis Belliere. Spencerův trojčlenný gang se tentokrát (skoro) vykašlal na experimenty a po sofistikovanějším Acme to rozjel ve velkém stylu, bez servítků.

Především první tři pecky přibíjejí hlavu k podlaze. Sweet n Sour je přesně ten klasicky střižený, divoký rock´n´roll, před jakým Blues Explosion pořád uhýbali ale který je nakonec musel dostihnout - bezchybnost. Vampýrským klipem ozdobená She Said útočí orgasmickým refrénem, Money Rock´n´Roll zase parádní groovy rytmikou. Následují tří songy, při kterých se tep mírně zpomaluje, ale člověk si říká, že si stejně potřeboval trochu vydechnout. A se zlostně valivým boogie Down in the Beast už to do nás zase perou. Následuje další archetypální nářez Shakin´ Rock´n´Roll Tonight, zpomalení v Mother Nature tentokrát vychází na sto procent, má napětí i chytlavost, a končíme s dusavou stounsovskou Mean Heart.

Zatímco zkraje na nás kapela vysypala ty nejpřímočařejší odvazy, v druhé půlce je album náladově i tempově pestřejší, dojde i na nějaké ty zvukové poťouchlosti, ale prvotní pořád zůstává energie a chuligánská nabroušenost. Nebýt toho lehkého zaváhání ve druhé čtvrtině, Plastic Fang by nemělo chybu. Spencerovi ostří hoši se na něm dosyta vyřádili a mně jako posluchači nadělili tu nejšťavnatější, nejkrvavější flákotu, jakou si jen můžu přát. Punk, blues, hardcore, rockabilly, to všechno v jednom drzém zmítajícím se chumlu.


tracklist:

1. Sweet n Sour
2. She Said
3. Money Rock'n'Roll
4. Killer Wolf
5. Tore Up & Broke
6. Hold On
7. Down in the Beast
8. Shakin' Rock'n'Roll Tonight
9. The Midnight Creep
10. Over And Over
11. Mother Nature
12. Mean Heart


videa:
Sweet n Sour
She Said
05.05.2016 12:05:48
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one