recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Oasis - Heathen Chemistry (2002)

6/10
 
Oasis zabloudili, Noelovi začal vysychat pramen skladatelské invence, na němž to vždycky stálo a tak vzniklo možná nejslabší album kapely. Pojďme si to projet popořadě.

Začátek není špatný - The Hindu Times nedělá bratrům Gallagherovým ostudu a právem se dostala na první singl. Následují dva standardní kousky ve středním tempu, které ale nenadchnou a vzbuzují podezření, že ani dál to nebude lepší. A není. Druhá singlovka Stop Crying Your Heart Out mdle vykrádá starší balady (další Stand By Me neřkuli Don´t Look Back in Anger se rozhodně nekoná) a zastihuje Oasis na asi nejnižším výkonostním bodě. Celé je to jedna velká a neúspěšná křeč ukázat světu, že to pořád ještě dovedou.

Pak ale jakoby se přestali upoceně snažit a uvolnili se. Následující Songbird a Little by Little jsou odlehčenými popěvky bez velkých ambicí, ale o to příjemnější. Paradoxně hudebně nejzajímavější je krátká instrumentálka s mírně najazzlým feelingem A Quick Peep, u níž nelze než litovat, že z ní nevznikla plnohodnotná píseň. Mohla být ozdobou alba. Jenže Gallagherovic ego by asi nezkouslo, že jejím autorem je basák Andy Bell. (Probably) All in the Mind je jen ikstou vybledlou variací na beatlesovskou Tomorrow Never Knows, lennovského ducha pak vyvolává ještě Born On a Different Cloud.

Sečteno, podtrženo, Heathen Chemistry je přinejmenším velmi nevyrovnaná deska, která sice má svoje vrcholy (tentokrát ovšem spíš Krkonoše než Himaláje), ale těch je podezřele málo.


tracklist:

1. The Hindu Times
2. Force of Nature
3. Hung in a Bad Place
4. Stop Crying Your Heart Out
5. Songbird
6. Little by Little
7. A Quick Peep
8. (Probably) All in the Mind
9. She Is Love
10. Born on a Different Cloud
11. Better Man
19.05.2016 16:41:22
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one