recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Strokes - Room on Fire (2003)

7/10
 
Zázrační spasitelé kytarového rocku se překvapivě brzy zadýchali. Na prahu milénia to byli oni, kdo otevřel vrátka k dlouho opomíjeným garážovým pastvinám, ale v nich pak nastala taková tlačenice, že s druhou deskou už The Strokes horko těžko bojují o pozornost s houfem dalších neokoukaných indie koníků. A už na Room on Fire to vypadá, že se s jedním zápisem do dějin budou muset spokojit.

Ještě je to docela čerstvé, ale už ne tak samozřejmé jako debut. Nápady neprýští samy, musí se dolovat a hledat. Pořád mě baví ta jednoduchá a přitom rafinovaná souhra kytar a rytmiky a syrová přímočarost bez zbytečných taktů navíc, jen mi začínají chybět nosnější melodie. Casablancasovo protahované frázování už místy přestává být sympaticky přidrzlé a ležérní a stává se otravnou manýrou.

Deska je naštěstí příliš krátká na to aby se tyhle moje dojmy stačily zhmotnit v něco vyloženě negativního, přetrvává příjemný pocit z nekomplikované, svižně odsýpající muziky. Náznaky hledání dalších směrů tu taky jsou i když zbytečně opatrné. Ale přece jen bych řekl, že se The Strokes svého postavení v čele pelotonu vzdali už teď a příliš snadno.


tracklist:

1. What Ever Happened?
2. Reptilia
3. Automatic Stop
4. 12:51
5. You Talk Way Too Much
6. Between Love & Hate
7. Meet Me in the Bathroom
8. Under Control
9. The Way It Is
10. The End Has No End
11. I Can't Win
12.08.2016 10:23:37
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one