recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Therapy? - High Anxiety (2003)

8/10
 
Album High Anxiety by mohlo být klidně seznamovacím vzorkem pro ty, kteří by se chtěli ve stručnosti dozvědět, o čem že tahle kapela je. Therapy? se na něm vrátili k modelu, s nímž se v polovině 90. let dostali do hitparád, tedy hardrockově přitvrzenému punkrocku s citem pro údernou ale nevtíravou melodii vyvažovanému ovšem dostatečně syrovým a dravým kytarovým riffováním a strohou ale invenční rytmikou. Žádné experimenty, žádné naschvály a už vůbec ne nějaké podkuřování davu. A je to dobrá zpráva, protože to nejdůležitější - svěží nápady, rock´n´rollový apetit a ironický osten - si kapela uchovala.

Therapy? vždycky proplouvali skrze módní vlny (grunge, neopunk, nu-metal), s nimiž občas měli něco společného ale nikdy se jimi nenechali strhnout ani ovlivnit, nikdy nepatřili k nějaké "scéně", svého kopyta se drželi se sympatickou tvrdohlavostí. A díky tomu na High Anxiety nezní jako spolek vyžilých hrdinů své doby, ale jako poctivá rocková banda, které je ukradené, že mediální humbuky už je dávno míjejí, protože tomu, co dělají, stále věří a vždycky věřili.

Songy jako Who Knows, If It Kills Me nebo My Voodoo Doll mohly být o deset let dříve hymnami alternativního národa. V roce 2003 už jim takový osud nehrozí, což ale nemění nic na jejich kvalitách. Tohle album zastihuje Therapy? ve formě a s hlavou hrdě vztyčenou.


tracklist:

1. Hey Satan - You Rock
2. Who Knows
3. Stand in Line
4. Nobody Here But Us
5. Watch You Go
6. If It Kills Me
7. Not in Any Name
8. My Voodoo Doll
9. Limbo
10. Last Blast
11. Rust
12. Never Ending (hidden track)
12.09.2016 13:59:15
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one