recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

AC/DC - Rock or Bust (2014)

7/10

Jakoby navzdory ranám osudu (nemoc Malcolma Younga a jeho odchod z kapely, bubeník Phil Rudd ve spárech justice) vrhají AC/DC do rockové arény další studiovou fošnu. Už dávno je k tomu nic nenutí, kromě nevysychající potřeby řezat do kytar, psát přímočaré rock'n'rollové fláky s bluesovým gruntem a dělat pořádnou show. A z Rock or Bust je uvolněnost cítit, i když bez pilíře, jakým byl Malcolm, jistě nebylo nahrávání snadné. Jeho synovec Stevie ale dokázal nahradit geniálního riffaře tak, že neinformovaný posluchač změnu sotva zaregistruje.

Všechno je na svém místě, a nikoli v druhořadé kvalitě. Skandovací refrény, které se jenom třesou na řev tisíců hrdel na koncertech (Rock or Bust, Rock the House), několik opravdu vydařených čísel (Play Ball, Hard Times, Baptism by Fire), pár těch fádnějších (Miss Adventure, Dogs of War) a solidní standard mezi tím. Potěší i znovu nakousnutý jižanský krajíc v podobě písně Rock the Blues Away, jak ze zpěvníku Johna Fogertyho (minule šla podobným směrem Anything Goes). Pozitivní je také návrat k elpíčkové stopáži (v tomto případě jen lehce podměrečné), která AC/DC sedí víc, než hodině se blížící délka alba Black Ice.

Od smrti Bona Scotta asi kapela neprošla takovými otřesy, jako v letošním roce. Přesto bez potíží uhájila svou pozici, určitě i zásluhou Brendana O'Briena, s nímž si sedla už při práci na předchozí desce. Legenda stojí pevně a balit zjevně nehodlá.


tracklist:

1. Rock or Bust
2. Play Ball
3. Rock the Blues Away
4. Miss Adventure
5. Dogs of War
6. Got Some Rock & Roll Thunder
7. Hard Times
8. Baptism by Fire
9. Rock the House
10. Sweet Candy
11. Emission Control


videa:
Rock or Bust
Play Ball
 

15.03.2016 11:16:53
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one