recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Adams Ryan - Gold (2001)

8/10
 
Písničkář Ryan Adams se dá snadno zařadit do škatulky americana, tam se toho totiž vejde spousta. Kdejaký muzikant (jasně že jsou to většinou Amíci), který do své hudby vstřebává vlivy rocku, country, blues, folku, gospelu, bluegrassu, zkrátka všech možných kořenů americké hudby, se dá touhle nálepkou označit.

Na Adamse to pasuje skvěle, protože od všeho zmíněného si něco bere. Nedělá si hlavu, z kterého soudku zrovna čerpá, prostě píše příjemné, chytlavé písničky, někdy svižné (New York, New York, Firecracker, Gonna Make You Love Me), častěji zádumčivé až uslzené, ale vždycky vkusné a pohodové. Nepřekvapilo mě, že na desce hostuje Adam Duritz z Counting Crows, protože tahle kapela má k Adamsovým písničkám hodně blízko.

I když on sám vypadá tak trochu jako pankáč, v jeho muzice (aspoň na tomhle albu) se to moc neodráží, ta je vyhlazená jako oblázek, žádné ostré hrany a špína, jenom v Enemy Fire nebo šestiminutové Tina Toledo´s Street Walkin´ Blues s hendrixovským riffem se s kapelou víc odváže a kytary si čichnou k boosteru. Podobně oživujících čísel bych uvítal víc.


tracklist:

1. New York, New York
2. Firecracker
3. Answering Bell
4. La Cienega Just Smiled
5. The Rescue Blues
6. Somehow, Someday
7. When the Stars Go Blue
8. Nobody Girl
9. Sylvia Plath
10. Enemy Fire
11. Gonna Make You Love Me
12. Wild Flowers
13. Harder Now That It´s Over
14. Touch, Feel and Lose
15. Tina Toledo´s Street Walkin´ Blues
16. Goodnight, Hollywood Blvd.


videa:

New York, New York
Answering Bell

 
15.03.2016 11:19:17
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one