recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Bad Religion - True North (2013)

7/10
Je to zhruba patnáct let, co jsem Bad Religion spustil z uší, ale ani mě nepřekvapuje, že potkávám úplně stejnou kapelu. A co je hlavní, tohle poznání není spojené s žádným rozčarováním, spíš naopak. Pánové hrnou pořád ten samý melodický punk rock, ale se stejným zápalem a přesvědčivostí jako když jim bylo dvacet. Zatímco jejich slavnější následovníci Green Day, The Offspring a další mezitím zažívali vrcholy i strmé pády, kariéra Bad Religion vykazuje obdivuhodnou stabilitu. Nikdy se nestali objektem masové popularity, ale taky nemuseli nikdy propadat depresím z komerčních debaklů.

A platí to i o muzikantské invenci. Samozřejmě, že se i na jejich šestnáctém albu najde nezanedbatelné procento žánrových kolovrátků, ale ani ty nepostrádají mladistvý švih a energii a dostatečně je vyvažuje přítomnost rovněž nemalého počtu opravdu povedených, hitových čísel. K takovým bych přiřadil třeba titulní True North, Fuck You, In Their Hearts Is Right nebo Nothing to Dismay, ale chytlavých momentů je samozřejmě víc. Razance nikdy nesklouzává k bezduché naštvanosti. Bad Religion už za ta léta dobře vědí co a jak chtějí říkat a melodický i průrazný vokál Grega Graffina je pro takový způsob vyjádření jako stvořený. Ostří jejich kritických výpadů neotupuje ani promyšlená práce s vícehlasy (Hello Cruel World, In Their Hearts Is Right), muzika zůstává i v takových chvílích dostatečně nesmiřitelná.

True North mě ujistilo o neuvadající energii těchto punkových pionýrů, o jejich poctivosti, věrnosti i písničkářském umu. Pravděpodobně sice nezpůsobí, že bych s nimi na další léta opět spojil svoje kroky, ale vědomí, že se k jejich muzice můžu bez obav ze zklamání kdykoliv vrátit, taky není k zahození.tracklist:

1. True North
2. Past Is Dead
3. Robin Hood in Reverse
4. Land of Endless Greed
5. Fuck You
6. Dharma and the Bomb
7. Hello Cruel World
8. Vanity
9. In Their Hearts Is Right
10. Crisis Time
11. Dept. of False Hope
12. Nothing to Dismay
13. Popular Consensus
14. My Head Is Full of Ghosts
15. The Island
16. Changing Tide


videa:
True North
Fuck You
17.03.2016 16:16:14
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one