recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Beck - Sea Change (2002)

9/10
 
Beck je nejznámější jako surrealistický kolážista, kterému žádný hudební styl není dost úctyhodný aby ho nemohl hodit do svého všežravého šejkru. Sea Change je obratem o 180 stupňů a byl by pro fanoušky ještě větším šokem kdyby už neexistovalo album Mutations, na kterém si intimnější písničkářskou polohu už úspěšně odzkoušel.

Sea Change jde ale ještě dál. Neposedný sarkastický pošuk Beck najednou působí nesmírně zranitelně, akustické nástroje vytěsnily všechny ty sběrné samplované suroviny a nahradila je ztišená ale malebná a nápaditá zvuková krajina, na níž má nemalou zásluhu producentský dohled Nigela Godriche, který se po megaúspěchu OK Computer stal jakýmsi Brianem Enem své generace.

Písničky tak ani přes vytrvale plíživé tempo neztrácejí na přitažlivosti, zdobí je jemné vzdálené ruchy, klouzání slide kytary a drobné přiznávky dalších nástrojů. Bohatší instrumentaci se zásadní rolí smyčců mají Paper Tiger a Sunday Sun s nádechem květinové psychedelie, jinak si Beck vystačí opravdu s málem a vychází mu to na jedničku.


tracklist:

1. The Golden Age
2. Paper Tiger
3. Guess I´m Doing Fine
4. Lonesome Tears
5. Lost Cause
6. End of the Day
7. It´s All in Your Mind
8. Round the Bend
9. Already Dead
10. Sunday Sun
11. Little One
12. Side of the Road


videa:
The Golden Age
Guess I´m Doing Fine
Lonesome Tears
Lost Cause
12.01.2019 16:42:09
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one