recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Blur - Think Tank (2003)

8/10
K odchodu Grahama Coxona se zbytek Blur postavil nejlépe jak mohl: nesnažil se nahradit nenahraditelné. Oželel tedy z velké části Coxonovo kytarové kouzelnictví (jeho jediný příspěvek je ke slyšení v závěrečné Battery in Your Leg) a obrátil pozornost k elektronice, přičemž chuť experimentovat se nijak nezmenšila. Znovu nám Blur připravili dobrodružnou exkurzi po zdánlivě chaotické krajině beatů, melodií a zvuků, z níž se teprve postupně líhnou skvělé momenty, jen ten stavební materiál je trochu syntetičtější povahy.

S trochou zjednodušení by se dalo říct, že kapela tak trochu chytila gorilí móresy. K Albarnově animovanému působišti to má rozhodně blíž než ke klasickým britpopovým nahrávkám z poloviny 90. let. Letmo se tu odráží i frontmanova záliba v africké hudbě, takže i kdyby to člověk nevěděl, domyslel by si, který že kohout to zůstal na smetišti a který šel o dům dál. Převládá houpavá melancholie, kterou čas od času rozříznou agresivnější rytmy (Crazy Beat s trochou pomoci od Normana Cooka) nebo punková vyřvávačka (We´ve Got a File On You). Vokály (ty Albarnovy i ty sborové) tentokrát dostaly víc prostoru, ale ani na téhle desce nehledejme rádiové hity, snad s vyjímkou melodicky průzračné balady Out of Time.

Blur chvályhodně setrvali na vlně hledačství a dost zásadní personální kotrmelec vybrali skvěle. Album 13 bylo přece jen jiskřivějším a dotaženějším dílem, na Think Tank je malinko znát křeč ze snahy ukázat, že na to pořád mají a celkový dojem je trochu roztříštěný. Nicméně v případě kapely jako jsou Blur to pořád znamená vysoký nadprůměr.


tracklist:

1. Ambulance
2. Out of Time
3. Crazy Beat
4. Good Song
5. On the Way to the Club
6. Brothers and Sisters
7. Caravan
8. We've Got a File on You
9. Moroccan Peoples Revolutionary Bowls Club
10. Sweet Song
11. Jets
12. Gene by Gene
13. Battery in Your Leg


videa:
Out of Time
Crazy Beat
Good Song 
23.03.2016 15:34:16
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one