recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Bowie David - Heathen (2002)

9/10
 
Za svou kariéru už byl David Bowie leckým, v dohledné době před Heathen pak třeba pravověrným rockerem (Tin Machine), koncepčním umělcem (1.Outside), techno-rockovým vizionářem (Earthling) nebo akustickým písničkářem (Hours...). Pro nové album sice zbrusu novou roli nevymyslel, ale ty předcházející zkombinoval a výsledek je parádní. Však mu taky coby producent i muzikant asistoval po letech Tony Visconti podepsaný pod vrcholnými nahrávkami ze 70.let.

Zvuk je hodně kytarový, rockový, ale koketérie s elektronikou ještě doznívá, třeba v I Took a Trip on a Gemini Spaceship. K velmi silným vlastním písničkám (Slip Away svojí náladou trochu vyvolává ducha majora Toma, dále třeba Slow Burn, Afraid, Everyone Says "Hi") přidává i povedené coververze od Pixies (Cactus) nebo Neila Younga (I´ve Been Waiting for You).

Jako zpěvák po uměřenější desce Hours... opět herecky žongluje s různými výrazy, dodává tak skladbám pestrost a dokazuje, že osobnost jeho formátu nemohou zastínit ani tak blyštivá hostující jména jako Pete Townshend, Tony Levin nebo Dave Grohl. I ti pracují především ve prospěch celku a ten se tentokrát mimořádně vydařil.


tracklist:

1. Sunday
2. Cactus
3. Slip away
4. Slow Burn
5. Afraid
6. I´ve Been Waiting for You
7. I Would Be Your Slave
8. I Took a Trip on a Gemini Spaceship
9. 5:15 The Angels Have Gone
10. Everyone Says "Hi"
11. A Better Future
12. Heathen (The Rays)


videa:
Slow Burn
I've Been Waiting for You
Everyone Says "Hi"
23.03.2016 15:38:18
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one