recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Clapton Eric - Reptile (2001)

8/10
 
Druhá spolupráce se skladatelem a producentem Simonem Climiem (kdysi člen dost otřesného synthipopového dua Climie Fischer) dopadla podstatně lépe než předchozí, syntezátory a smyčkami zaplevelená, unylá deska Pilgrim. Clapton se vrátil k přírodnímu zvuku a jsou-li na Reptile nějaké studiové dotáčky, jsou tak decentní, že je ani nevnímáme.

Jako obvykle tvoří polovinu repertoáru převzaté věci a právě z téhle půlky pochází nejzdařilejší čísla: bluesová Got You On My Mind, klouzavá Travelin´ Light od J.J.Calea, Come Back Baby, v níž se Clapton jako zpěvák obdivuhodně trefil do stylu jejího autora, Raye Charlese, nebo nakažlivě šlapající I Ain´t Gonna Stand For It od Stevieho Wondera. Povedený je i příspěvek Simona Climieho Broken Down.

Claptonovy autorské skladby plní očekávání, ale spíš v tom záporném slova smyslu. Dokazují jeho zálibu v bezproblémových, uhlazených písničkách, které se sice příjemně poslouchají, ale ničeho velkého se v nich nedočkáme. Taková melancholická good time music vhodná na rande při svíčkách. Hlavní pozornost na sebe ale strhávají ty zmiňované převzaté perly a Claptonovy kousky se dají vnímat jen jako oddechová intermezza, takže celkový dojem je nakonec velmi pozitivní.


tracklist:

1. Reptile
2. Got You on My Mind
3. Travelin´ Light
4. Believe in Life
5. Come Back Baby
6. Broken Down
7. Find Myself
8. I Ain´t Gonna Stand for It
9. I Want a Little Girl
10. Second Nature
11. Don't Let Me Be Lonely Tonight
12. Modern Girl
13. Superman Inside
14. Son & Sylvia
15. Losing Hand26.01.2018 12:46:54
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one