recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Dylan Bob - Love And Theft (2001)

9/10
 
Triumfální Dylanův návrat na výsluní s albem Time Out of Mind (1997) má v Love and Theft rovnocenného a důstojného pokračovatele. Mistrova forma trvá, podstatné rozdíly tu ale jsou. Deska je především mnohem živější a pestřejší než její potemnělý předchůdce. To není hodnocení, ale konstatování, protože obojí má něco do sebe, mě - čistě subjektivně - jsou dokonce o něco bližší právě sugestivní chmury Time Out of Mind.

Love and Theft naproti tomu nálady skoro důsledně střídá. Instrumentálně neobyčejně šťavnaté odpichovky typu Tweedle Dee and Tweedle Dum, Summer Days nebo Honest with Me prokládá klasickým blues (Lonesome Day Blues, Cry a While) a nově taky nostalgickými popěvky evokujícími swingovou éru (Bye and Bye, Floater) - ty jediné mě zase tolik neberou.

Typicky jižanská "povodňová" lamentace High Water je poctou bluesmanovi Charleymu Pattonovi, ostatně odkazem bluesového Jihu je prostoupená celá nahrávka. Čiší z ní energie a radost z muziky, dokonce i autorovo skřehotání je jaksi vitálnější. Tenhle chlápek se nestal legendou bezdůvodně a přesvědčuje o tom neustále.


tracklist:

1. Tweedle Dee & Tweedle Dum
2. Mississippi
3. Summed Days
4. Bye and Bye
5. Lonesome Day Blues
6. Floater (Too Much to Ask)
7. High Water (For Charley Patton)
8. Moonlight
9. Honest With Me
10. Po´ Boy
11. Cry a While
12. Sugar Baby


28.04.2016 11:06:56
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one