recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Harvey PJ - Stories From the City, Stories From the Sea (2000)

9/10
 
PJ Harvey má dar. Dokáže být autentická a přesvědčivá ve všech polohách, které nám zatím předvedla. Když se na Stories From the City... rozhodla pro relativně uhlazenou, konzervativně rockovou produkci, což by jiného umělce mohlo u fanoušků zdiskreditovat, opět nešlápla vedle.

V tomhle případě totiž nejde o žádné nadbíhání trhu a masovému vkusu, Polly Jean zkrátka měla projednou chuť posluchače nedrásat nýbrž pohladit. Ne že by tu nebyly pěkně ostré písničky (The Whores Hustle..., Kamikaze, This Is Love), ale se svými dlouholetými spolupracovníky, multiinstrumentalisty Robem Ellisem a Mickem Harveym z Bad Seeds je oblékla do elegantního kabátu, který nikde neškrábe, není undergroundově umolousaný ani elektronicky přezdobený, přitom ale není nudně dokonalý.

Trojice ve studiu rozhodně netrpěla nedostatkem nápadů, písničky jsou po aranžérské stránce pečlivě vyšperkované. Milým bonusem je taky účast Thoma Yorka, který nazpíval do dvou písní doprovodný vokál a v This Mess We´re In zpívá dokonce sólově. Samotná PJ se tentokrát ve svém výrazu víc než kdy jindy přiblížila své velké předchůdkyni Patti Smith. Její vliv byl u PJ patrný od začátku, ale na Stories... jsou ty dvě někdy (nejzřetelněji asi v Good Fortune) k nerozeznání. Deska plná poctivého rockově písničkářského fundamentu.


tracklist:

1. Big Exit
2. Good Fortune
3. A Place Called Home
4. One Line
5. Beautiful Feeling
6. The Whores Hustle and the Hustlers Whore
7. This Mess We're In
8. You Said Something
9. Kamikaze
10. This Is Love
11. Horses in My Dreams
12. We Float
04.05.2016 16:36:01
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one