recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Harvey PJ - Uh Huh Her (2004)

8/10
 
Po elektronických koketériích (Is This Desire?) a přímočarém rocku (Stories from the City...) se Polly Jean zachtělo zase trochu víc lo-fi estetiky. Na desce Uh Huh Her si skoro všechno obstarala sama, jen s bicími vypomohl Rob Ellis a s mixáží Head, oba známí i z předchozích desek.

Místy songy působí opravdu jako návrat k neurvalému zvuku raných nahrávek, hned v úvodní The Life & Death of Mr. Badmouth se těžký kytarový riff zařezává do uší s podobnou blues-punkovou naléhavostí jako některé kusy z Rid of Me nebo To Bring You My Love. Stejným směrem se ubírají asociace v případě navztekané Who the Fuck?, agresivní kytara pohání i Cat on the Wall, která už ale působí přece jen trochu upraveněji.

Při intimnějších písních se ale ukazuje, že PJ už není tím frustrovaným ptáčetem ze začátku 90.let, má toho víc odžito a přes zřejmou snahu o syrovější aranže to prostě stejné být nemůže. Ve skladbách Shame, You Come Through, The Desperate Kingdom of Love nebo The Darker Days of Me & Him je soustředění a něha, jaké bychom od ní tenkrát čekali těžko.

To samozřejmě není důvod k nespokojenosti, široký výrazový rejstřík je nesporným kladem téhle desky. Možná jí ale vnější producentská ruka mohla dovést k ještě přesvědčivějším výsledkům. Takhle jsou tu i místa, která působí trochu nedotaženě, obyčejně, zkrátka nevyvolávají to správné mrazení, na jaké jsme u PJ Harvey zvyklí. Uh Huh Her nepatří k jejím zásadním albům, i tak ale přináší několik skvostných písní a sympatické je i tím (částečným) návratem ke zvukové špíně.


tracklist:

1. The Life & Death of Mr. Badmouth
2. Shame
3. Who the Fuck?
4. Pocket Knife
5. The Letter
6. The Slow Drug
7. No Child of Mine
8. Cat on the Wall
9. You Come Through
10. It's You
11. The End
12. The Desperate Kingdom of Love
13. Untitled (Seagulls)
14. The Darker Days of Me & Him
04.05.2016 16:36:37
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one