recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Hives - Tyrannosaurus Hives (2004)

9/10
 
Nebezpečně třaskavá nálož. The Hives svůj uřvaný rock'n'roll vypilovali téměř k dokonalosti. Je znát, že tentokrát víc využívali studio, se zvukem si vyhráli, ale úbytek syrovosti v tomhle případě ani náhodou neznamená ústup někam do bezpečného zázemí mainstreamu. Energetický tok je pouze pročištěn a nemilosrdně směrován ke stejnému cíli. Šílenství zůstává. Precizní studiová práce si podává ruku se živelnou splašeností v perfektní symbióze. Téměř po celou tu půlhodinu mám pocit, že mi do krevního oběhu vtrhla smečka zdivočelých nanobotů a přinutila všechny krvinky poskakovat v těch nenadrtálsky jednoduchých a přitom tak rafinovaných rytmech.

A pak: Tyrannosaurus Hives je deska narvaná hity. S výjimkou dvou tří položek, které jsou "jen" dobré, mají všechny písně kvalifikaci stát se singlovým trhákem. Náladou i aranžemi se trochu vymyká pomalejší Diabolic Scheme s extaticky vpadávajícími smyčcovými nájezdy, hororovou atmosférou a vskutku ďábelským Almqvistovým nasazením. Ten ostatně polevuje málokdy (snad jen v trochu "strokesoidní" Love in Plaster) a svým zpěvem dokonale vystihuje úsloví "jako by ho na nože bral".

V porovnání s prvními dvěma deskami asi The Hives nic nového nevymysleli, ale ten svůj zdivočelý stroj tentokrát naleštili do oslnivého lesku a především do něj napěchovali pěknou řádku skvělých písní. Pokud by nějaké jejich album mělo suplovat reprezentativní bestofku, volil bych Tyrannosaurus Hives.


tracklist:

1. Abra Cadaver
2. Two-Timing Touch and Broken Bones
3. Walk Idiot Walk
4. No Pun Intended
5. A Little More for Little You
6. B is for Brutus
7. See Through Head
8. Diabolic Scheme
9. Missing Link
10. Love in Plaster
11. Dead Quote Olympics
12. Antidote
04.05.2016 16:41:39
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one