recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Korn - See You on the Other Side (2005)

8/10
 
Konečně i Korn samotným začalo být jasné, že kolej, kterou si vyjeli, už je nebezpečně hluboká a na svojí sedmé desce se z ní pokouší vydrápat ven seč jim síly stačí. Přizvání ultrapopového producentského týmu The Matrix zaváněl průšvihem, ale ten se nekoná. Změny ve zvuku jsou nejzřetelnější za celou kariéru kapely, ale naštěstí nemíří do míst, kde skotačí Shakira nebo Avril Lavigne. Korn zůstávají ostrými hochy, svým frustracím ale teď dávají průchod trochu jinými cestami.

Startovní Twisted Transistor je ukázkovým hitem (její singlový následník Coming Undone je ale ještě lepší), který zatím žádnou velkou revoluci nevěstí, Politics jen cosi naznačí, ale přinejmenším od Souvenir a 10 or a 2-Way je jasné, že se Korn skutečně hnuli z místa. Rytmika je nebývale proměnlivá, valivá, s občasnými mírně industriálními ozvěnami, charakteristická mlaskavá basa je skoro zapomenutá. Snad jedinou opravdu typickou skladbou je až For No One. Jinak se skupina vždycky snaží něčím vybočit a většinou s minimálně uspokojivým výsledkem prostým křečovitého experimentování za každou cenu. Hojně využívá možností studia ve vytváření nekonvenčních zvukových ozdob, které umocňují celkově dost pochmurnou atmosféru alba. Korn ale znají míru a elektronické či hlukové fígle nikdy nezastíní píseň jako takovou, její melodické ani tvrdé jádro.

Tenhle krok mohl pro Korn dopadnout všelijak. Dobře míněná snaha něco změnit ještě není zárukou dobrého výsledku a snadno může sklouznout do samoúčelného, vyprázdněného gesta. Jonathan Davis a spol. ovšem tohle nebezpečí ustáli. Nestrhli kormidlo úplně do protisměru, nepopřeli sami sebe, ale dokázali svoje výrazové nádobíčko obměnit tak, že znovu působí relativně čerstvě. Ještě s nimi můžeme počítat.


tracklist:

1. Twisted Transistor
2. Politics
3. Hypocrites
4. Souvenir
5. 10 or a 2-Way
6. Throw Me Away
7. Love Song
8. Open Up
9. Coming Undone
10. Getting Off
11. Liar
12. For No One
13. Seen It All
14. Tearjerker
10.05.2016 16:43:22
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one