recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Korn - Untouchables (2002)

8/10
 
Takhle melodičtí do té doby Korn asi ještě nebyli. Ale na druhou stranu v tvrdosti nijak neubrali, spíš naopak. Untouchables je velmi propracované album, skoro z každé skladby je cítit snaha o inovaci zažitých postupů, zvuková ozvláštnění, různorodost.

To, že se tentokrát kapela nebojí výrazných melodií naštěstí neznamená, že by se nechali inspirovat armádou svých nohsledů, kteří se vyrojili s nu-metalovou vlnou a kteří dřív nebo později zakormidlovali k mainstreamu. Korn si ponechávají svojí brutalitu (Jonathan Davies tentokrát svoje hlasivky opravdu nešetří), jen se jí naučili pečlivě dávkovat a usměrňovat.

Nařčení z vyměklosti má nějaké opodstatnění snad jenom u Alone I Break, jinak se příklon ke klenutým melodiím v celkové údernosti nijak neodráží - viz navztekané hitovky Blame, Thoughtless, Hating nebo závěrečný zlověstný hymnus No One´s There. Podařilo se taky eliminovat tempovou jednotvárnost, která trochu kazila dojem na Issue. Svůj styl už mají Korn natolik zafixovaný, že už v něm nějaké revoluční změny čekat nelze, ale v jeho mantinelech jsou tentokrát velmi nápadití a tvární.


tracklist:

1. Here to Stay
2. Make Believe
3. Blame
4. Hollow Life
5. Bottled Up Inside
6. Thoughtless
7. Hating
8. One More Time
9. Alone I Break
10. Embrace
11. Beat It Upright
12. Wake Up Hate
13. I´m Hiding
14. No One´s There
10.05.2016 16:44:20
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one