recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Leningrad Cowboys - Terzo Mondo (2000)

7/10
 
Terzo Mondo je druhé (a bohužel zatím i poslední) autorské album finských recesistů proslavených dvěma Jarmuschovými filmy, opakovanou kolaborací s ruskými armádními složkami a hlavně značně svéráznými předělávkami perel z rockové i popové klenotnice. Pro mě osobně ale jejich vlastní výtvory nejsou o nic menší švanda.

Je pravda, že kosmická taškařice Go Space z roku 96 se mi líbíla ještě o něco víc. Na Terzo Mondo přeci jen není taková ultramegašleha jako byl Space Tractor na Go Space a je tu i větší procento nudnější vaty. Album ale skvěle rozjíždí pětice písní čerpajících z různých hudebních pramenů: Mardi Gras Ska dává odpověď už svým názvem, Happy Being Miserable pomocí reggae a rozkošně parodovaného raggamuffinu zesměšňuje finskou zasmušilou náturu, Abu Dhabi a Harem těží z blízkovýchodních melodických vrtů a typickou parafrází ruských sborových písní v duchu Vesmírného traktoru je Lumberjack Lady.

Pak, pravda, trochu dochází invence, ale zazáří ještě rokenrol Bumpersticker Rock a mexická polka Nolo Tengo. Celkově tedy střídavá oblačnost, ale mám pro tyhle pošahané jednorožce slabost.


tracklist:

1. Mardi Gras Ska
2. Happy Being Miserable
3. Abu Dhabi
4. Lumberjack Lady
5. Harem
6. Monkey Groove
7. Da Da Harasoo
8. I Hate You
9. La Dulce Vida
10. Bumpersticker Rock
11. Nolo Tengo
12. Emerald Blues
13. There's Someone Smiling Down on Me
11.05.2016 11:45:38
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one