ua.png
recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Liars - Sisterworld (2010)

8/10
Přát někomu nad nahrávkou Liars příjemný poslech není zrovna na místě, jejich hudba nepatří k nejpřístupnějším. A dokonce se v jejich případě ani nedá říct, že by uplývající čas jejich projev bůhvíjak uhlazoval, protože pokud se nějak vyvíjejí, pak nikoli jednosměrně, ale spíš od bodu k bodu, které neleží na přímce.

Jestliže album Liars vykazovalo jisté známky větší vstřícnosti k posluchači, Sisterworld je nerozvíjí, spíš naopak. S chladnou věcností kapela přebíhá od motivu k motivu, z nichž skládají funkcionalisticky neladné zvukové konstrukce. Syrové noise-punkové nářezy (Scarecrows on a Killer Slant, The Overachievers, částečně Scissor) střídají sofistikovanější, ale strašidelné zvukové krajiny, kde hostující smyčce či dechy hrají stejně zneklidňující hru jako drnčící kytary. Zpěv Anguse Andrewa, to je koncentrovaná deziluze, velkoměstská nervozita a unavená úzkost, takže ani jeho melodické střípky ten všudypřítomný psychotický smog příliš neprosvětlují.

V případě Liars můžeme vypočítávat spoustu inspiračních pramenů od Public Image Ltd. (zde nejpřítomnější v Proud Evolution) přes Can po Sonic Youth, ale kapela z nich čerpá po kouskách a splétá je v osobitý, těžko rozluštitelný hlavolam. Jejich cena spočívá v nepolapitelnosti. Svůj rukopis programově udržují neustálený, proto nejsou otroky vlastního stylu a mohou s každým albem překvapovat. Sisterworld není výjimkou.


tracklist:

1. Scissor
2. No Barrier Fun
3. Here Comes All the People
4. Drip
5. Scarecrows on a Killer Slant
6. I Still Can See an Outside World
7. Proud Evolution
8. Drop Dead
9. The Overachievers
10. Goodnight Everything
11. Too Much, Too Much


videa:
Scissor
No Barrier Fun
Scarecrows on a Killer Slant
11.05.2016 11:55:54
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one