recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Marilyn Manson - The Golden Age of Grotesque (2003)

6/10
 
Meziválečná dekadence Výmarské republiky se vzmáhajícím se nacistickým démonem v pozadí tak, jak jí známe třeba ze slavného muzikálu Kabaret, je jistě téma přitažlivé a pro věčného provokatéra Mansona jako dělané. Bohužel se z něho do hudební roviny alba The Golden Age of Grotesque nepromítlo skoro nic.

Když pomineme zase o něco větší podíl elektroniky než na Holy Wood..., není tu slyšet pražádný progres ani vybočení. A co hůř, ani moc dobrých písniček. Principál se bůhvíproč vykašlal na melodický zpěv a stále stejně křičené refrény se rychle omrzí, tím spíš, že stopáž je jako vždycky velkorysá. Zvuk je sice bombastický a drtivý, ale vyčichlost nápadů se za něj neschová.

Pilotní singl mObscene by ještě docela ušel kdyby rádoby kontroverzním dětským rapem bezostyšně nevykrádal Be Agressive od Faith No More. Vydařený je metalický swing Doll-Dagga Buzz-Buzz Ziggety-Zag nebo titulní kousek, jinak se ale muzika utápí v bezradnosti a efektní prázdnotě. Bonusový cover Tainted Love od Soft Cell (tuhle pecku snad ani nejde zkazit) ukazuje, co původnímu materiálu chybí: skladatelská invence. Po výborném Holy Wood... jde o nečekaně velký propad.


tracklist:

1. Thaeter
2. This Is the New Shit
3. mOBSCENE
4. Doll-Dagga Buzz-Buzz Ziggety-Zag
5. Use Your Fist and Not Your Mouth
6. The Golden Age of Grotesque
7. (s)AINT
8. Ka-boom Ka-boom
9. Slutgarden
10. ♠
11. Para-noir
12. The Bright Young Things
13. Better of Two Evils
14. Vodevil
15. Obsequey (The Death of Art)
  bonus track:
16. Tainted Love
26.01.2017 15:17:12
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one