recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Meat Loaf - Couldn't Have Said It Better (2003)

7/10
 
Klasický pomp-rock není můj šálek, ale na Meat Loafa paradoxně nedám dopustit. A tak jestliže se občas (marně) pokouším být v hodnocení objektivní, v tomhle případě to rovnou vzdávám. Ničím nezkalený romantický patos tohohle chlapíka mi prostě dělá dobře a to i na jeho slabších deskách. Nutno přiznat, že k takovým album Couldn´t Have Said It Better patří. Dobrá polovina songů za moc nestojí a jenom nezaměnitelný Meat Loafův vokál je pro mě činí přitažlivými.

V titulním otvíráku se autoři bez úspěchu snaží stvořit novou I´d Do Anything for Love a i v dalších srdcervoucích melodramech citelně chybí skladatelská ruka Jima Steinmana, který to s tímhle druhem kýče umí prostě nejlíp. Úspěšněji než v baladách se tentokrát loví v rockovějších kusech jako jsou Man of Steel, Tear Me Down a především skvostná vypalovačka Testify, která vysoko ční nad ostatním materiálem a vyrovná se tomu nejlepšímu z pěvcova repertoáru. V závěru alba pak Meat Loaf znovu osvědčuje dobrý vkus ohledně výběru předělávek (minule to byl Tom Waits, tentokrát Dylanova Forever Young) a znovu se mu v jejich realizaci moc nedaří.

Co se týče stylu, až na zmíněnou nenahraditelnost Steinmanova rukopisu jsou jedinou změnou občasné modernistické vycpávky ve zvuku, ale těch pár smyček a samplů zní dost naivně (zbytečný experiment Do It!). Sám hlavní hrdina ovšem zpívá pořád skvěle. Je stále tím novodobým rytířem bez bázně a hany (už ne na koni, ale spíš v drahém bouráku nebo na Harleyi), který by se pro srdce své dámy (luxusní blondýna s dlouhýma nohama) roztrhal. Je to pohádka a je to kýč, ale já mu to žeru.


tracklist:

1. Couldn't Have Said It Better
2. Did I Say That?
3. Why Isn't That Enough?
4. Love You Out Loud
5. Man of Steel
6. Intermezzo
7. Testify
8. Tear Me Down
9. You're Right, I Was Wrong
10. Because of You
11. Do It!
12. Forever Young
13. Mercury Blues (hidden track)
11.05.2016 15:47:25
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one