recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Moby - 18 (2002)

6/10
 
I když by úvodní popina (ale pěkná, to zase jo) We Are All Made of Stars mohla naznačovat změnu směru, hned další In This World udělá ve věci jasno: Moby ještě nehodlá opustit výnosný claim a rýžuje ve stejném potoce, který se na albu Play ukázal jako maximálně zlatonosný. Jenže, jak už to bývá, největší nuggety jsou vysbírané a 18 už jen paběrkuje. A navíc to, co na Play tolik bavilo, tady už začíná skoro otravovat, protože je to pořád to samé: soulový vokální sampl a piáno, přidává se taneční beat a nakonec smyčce a tak pořád dokola.

A opět to Moby prostřídává svými pěveckými čísly (jako zpěvák je hodně nevýrazný, ale aspoň nějaké oživení to je a zmíněný otvírák plus Extreme Ways nejsou špatné skladby) a unyle sentimentálními instrumentálkami, které zaplevelily už i závěr Play. Potřebných úkroků stranou z téhle nálady jako jsou Another Woman a Jam For the Ladies je málo a i ty mohly být výraznější. Desku nespasí ani Sinead O´Connor v Harbour, protože stejně jako ve filmu sebelepší herec v mizerně napsané roli prostě nezazáří.

Nápad, který Moby v roce 99 dostal, mohl stačit na jedno skvělé album, ale stavět na něm celou další kariéru bylo krátkozraké, protože už s první reprízou působí vyžile a nudně.


tracklist:

1. We Are All Made of Stars
2. In This World
3. In My Heart
4. Great Escape
5. Signs of Love
6. One of These Mornings
7. Another Woman
8. Fireworks
9. Extreme Ways
10. Jam for the Ladies
11. Sunday (The Day Before My Birthday)
12. 18
13. Sleep Alone
14. At Least We Tried
15. Harbour
16. Look Back In
17. The Rafters
18. I'm Not Worried at All
13.05.2016 15:55:53
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one