recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Morrison Van - Down the Road (2002)

9/10
 
Po uvolněném laškování s countryovými a rock´n´rollovými standardy po boku L.G.Lewis na albu You Win Again se Van Morrison přihlásil s další brilantní autorskou kolekcí. Je to morrisonovská klasika, jakých už má na svém kontě nepočítaně, ale tentokrát měl jako skladatel hodně silné chvilky.

Neposedná Meet Me in the Indian Summer, bluesová Talk is Cheap s ozvláštňujícím houslovým partem, klenutá The Beauty of the Days Gone By v níž zase jednou zazní rodná irská melodika, jiná krásná balada Steal My Heart Away nebo fešáckými dechy ozdobená Whatever Happened to PJ Proby?, to jsou jen některé perly z pestré a kvalitní nabídky, kterou nám král "blue-eyed soulu" předkládá. Se ctí se vypořádal i s charlesovkou Georgia on My Mind, která je jednou z pouze dvou coverů na desce.

Starého psa novým kouskům nenaučíš platí i nadále. Proč je taky po něm chtít, když ty staré kousky mají pořád šmrnc a do muzeální vitríny rozhodně nepatří. Kdybych měl doporučit jedno album z posledního Morrisonova dvacetiletí, dost možná to bude Down the Road.


tracklist:

1. Down the Road
2. Meet Me in the Indian Summer
3. Steal My Heart Away
4. Hey Mr. DJ
5. Talk Is Cheap
6. Choppin´ Wood
7. What Makes the Irish Heart Beat
8. All Work and No Play
9. Whatever Happened to P.J. Proby?
10. The Beauty of the Days Gone By
11. Georgia on My Mind
12. Only a Dream
13. Man Has to Struggle
14. Evening Shadows
15. Fast Train
13.05.2016 16:22:09
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one