recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Morrison Van & Lewis Lisa Gail - You Win Again (2000)

8/10
 
Tohle je deska nahraná pro radost. Žádné jiné (umělecké natož pak hitparádové) cíle si tahle dvojice zřejmě nekladla a z toho uvolněného muzicírování je to znát. Van Morrison se spřáhnul se sestrou rock´n´rollového velikána Jerryho Lee Lewise, zpěvačkou a pianistkou, která se pohybuje dlouhá léta hlavně na půdě country a spřízněných subžánrů.

Album je tím jistě ovlivněno, ale leitmotivem alba se zdají být výlety ke kořenům dřevního rock´n´rollu ať už je to právě country (hned tři covery Hanka Wiilliamse z nichž Jambalaya je v téhle verzi hodně odvazová jízda), blues (Hookerovo Boogie Chillen, Think Twice Before You Go od Ala Smithe) nebo přímí předchůdci jako Bo Diddley (Cadillac) nebo Otis Blackwell (Let´s Talk About Us).

Vedle Morrisonova lvího shoutingu sice méně výrazný hlas L.G.Lewis nemá šanci vyniknout, ale zdá se, že se o to ani nesnaží, jen tak poletuje opodál a dobarvuje harmonii zatímco jeho majitelka "buší do piána" s mnohem větší vervou. Oba generační souputníci tuhle staromilskou expedici za muzikou, která je kdysi formovala a jistě se jim zaryla hluboko do srdcí, nepojali nijak suchopárně, naopak uvolněná nálada a potěšení z hudby jsou tu jasně slyšitelné.


tracklist:

1. Let's Talk About Us
2. You Win Again
3. Jambalaya
4. Crazy Arms
5. Old Black Joe
6. Think Twice Before You Go
7. No Way Pedro
8. Shot of Rhythm and Blues
9. Real Gone Lover
10. Why Don´t You Love Me (Like You Used to Do)?
11. Cadillac
12. Baby (You´ve Got What It Takes)
13. Boogie Chillen
13.05.2016 16:27:46
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one