recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Morrissey - Ringleader of the Tormentors (2006)

8/10
 
Novou etapu ve své kariéře načal Morrissey albem You Are the Quarry velmi sebejistě a s neubývající zásobou mladistvě jedovatých slin na jazyku. O tom, že zdaleka ještě nedědkovatí, přesvědčuje jeho následující počin i svojí zvukovou fazónou. K její interesantnosti jistě přispěla účast věhlasného producenta Tonyho Viscontiho, ale i čerstvý přírůstek v doprovodné kapele, kytarista Jesse Tobias, který už měl v minulosti co do činění s Red Hot Chili Peppers nebo Alanis Morissette a na desce se vedle Alaina Whytea výrazně prosazuje i autorsky. V Morrisseyho bandu tak nyní vyhrávají hned tři kytary a na jeho rockovém nápřahu je to znát.

V porovnání s minulou nahrávkou přibylo úderných kusů, zvuk je průrazný a zemitý a zároveň aranžérsky košatý, plný noblesních vychytávek. Ve třech skladbách je nenásilně a vtipně využitý dětský sbor, otvírák I Will See You in Far-Off Places si pohrává s náznaky indické melodiky, Dear God Please Help Me se může pyšnit smyčcovou zálivkou od slovutného Ennia Morriconeho, do závěru svižné I Just Want to See the Boy Happy vtrhávají vřískavé dechy.

Bigbítovějším posazem se i sám Morrissey nechává strhnout k o něco razantnějšímu zpívání i když své základní know-how samozřejmě nemá proč měnit. Album odráží jak jeho schopnost dodávat svým písním osvěžující impulzy, tak i kontinuitu tvorby s pevně danými východisky. Taková The Youngest Was the Most Loved dokonce trochu připomíná klasické kusy The Smiths včetně typického Morrisseyho jódlování. Stárnutí se zkrátka na tomto albu nekryje s vyčpělostí a Morrisseyho forma se ukazuje jako stabilní. Svým odpichem mě Ringleader... baví možná i o chloupek víc než předešlá, rovněž výborná deska.


tracklist:

1. I Will See You in Far-Off Places
2. Dear God Please Help Me
3. You Have Killed Me
4. The Youngest Was the Most Loved
5. In the Future When All's Well
6. The Father Who Must Be Killed
7. Life Is a Pigsty
8. I'll Never Be Anybody's Hero Now
9. On the Streets I Ran
10. To Me You Are a Work of Art
11. I Just Want to See the Boy Happy
12. At Last I Am Born


videa:
You Have Killed Me
The Youngest Was the Most Loved
In the Future When All's Well
I Just Want to See the Boy Happy
13.05.2016 16:28:38
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one