recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Morrissey - You Are the Quarry (2004)

8/10
 
Byla by ta britská hudební aréna bez Morrisseyho o poznání chudší. Od doby, kdy se jako člen nesmrtelných The Smiths stal miláčkem národa, se ve světlech zájmu davů střídaly zástupy čerstvých, mladých, dravých hudebníků, ale nikdo z nich neuměl provokovat s takovým gustem, prudit s takovou elegancí a ještě si držet stabilní muzikantskou kondici. Proto studiová novinka po sedmileté pauze nemohla nepotěšit.

K ničemu převratnému v Mozově tvůrčí kuchyni nedošlo. Stále má po boku osvědčený skladatelský tandem Alain Whyte a Boz Boorer, který ho provází už od alba Your Arsenal a jehož autorský rukopis ani na You Are the Quarry nedoznal výrazných změn. Většinou volná tempa, do nichž šéf vplétá své nezaměnitelně frázované melodické linky, ale jsou tu i sympaticky ostřejší čísla jako Irish Blood, English Heart, How Can Anybody..., First of the Gang to Die nebo I Like You, která nahrávce dodávají švih.

Za tu sedmiletku se v Morrisseyho zvolna prokvétající hlavě usadilo dostatečné množství jedu na to, aby ho teď opět mohl dštít na všechno a na všechny, nekompromisně a bez servítků. Je pořád stejně otevřený, ať už ohledává kostlivce ze skříní politických, společenských nebo svých vlastních, soukromých. Jako vždy leckterý jeho šleh nebude všem po chuti, ale takový už je Morrissey a co by to bylo za kverulanta kdyby nikoho nedráždil. Kontrast mezi jeho lahodně uhlazeným zpěvem a textovou náplní stále funguje. Je dobře, že se vrátil.


tracklist:

1. America Is Not the World
2. Irish Blood, English Heart
3. I Have Forgiven Jesus
4. Come Back to Camden
5. I'm Not Sorry
6. The World Is Full of Crashing Bores
7. How Can Anybody Possibly Know How I Feel?
8. First of the Gang to Die
9. Let Me Kiss You
10. All the Lazy Dykes
11. I Like You
12. You Know I Couldn't Last
13.05.2016 16:33:04
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one