recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Osborne Joan - Righteous Love (2000)

8/10
 
Od vydání alba Relish a jeho následného několikanásobného (a plně zaslouženého) osoškování na Grammy uplynulo pět let a to je v showbyznysu dlouhá doba. Na Joan Osborne se přinejmenším mimo Ameriku zapomnělo, u nás rádia ještě občas zahrají One of Us, ale jinak jméno zpěvačky už nikomu nic neříká. A to je škoda, protože její projev, bluesový feeling, výrazová pestrost i zabarvení hlasu jsou výjimečné. Na Relish se tyhle přednosti protnuly se vzácně vyrovnaným repertoárem a vyvolaly tudíž velká očekávání.

Righteous Love je tak úplně nesplňuje i když vstupní zdroje zůstávají stejné: talent protagonistky, rock-blues-popový amalgám s moderním zvukem ale dřevním prožitkem. Jen to prostě nemá takovou skladatelskou jiskru. Skvostům jako byly St.Theresa či Spider Web se tu blíží jen hybná Safety In Numbers. Ostatní kousky nejsou špatné, snaží se být i aranžérsky zajímavé (orientální motivy v If I Was Your Man, kytary jemně vrkající i ostře rockové, rytmika vonící dřevem i studiovým šlechtěním), ale to,co je táhne nahoru je hlavně ten zpěv.

Na rozdíl od pozdější tvorby, kdy Joan svůj výrazový fond zúžila na jemnější rejstříky, tady ještě nezapomíná na úžasně rajcovní chraplavé polohy, z jejichž spodních proudů se ježí chloupky na těle. A stejně jako na Relish tu nechybí jedna dylanovka, překrásně interpretovaná Make You Feel My Love.


tracklist:

1. Running Out of Time
2. Righteous Love
3. Safety in Numbers
4. Love Is Alive
5. Angel Face
6. Grand Illusion
7. If I Was Your Man
8. Baby Love
9. Hurricane
10. Poison Apples (Hallelujah)
11. Make You Feel My Love
19.05.2016 16:46:50
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one