recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Pop Iggy - Skull Ring (2003)

8/10
 
Stejně jako Beat ´Em Up je i Skull Ring vyloženě nářezová deska, ale napěchovaná jiným, posluchačsky vstřícnějším druhem energie, což mimo jiné znamená, že tentokrát dojde i na hity. Iggyho doprovází hned několik různých muzikantských part, z nichž největší pozornost samozřejmě budí znovuvzkříšení The Stooges, jakási předzvěst regulérního reunionu v příštích letech. Písně, které spolu natočili se sice nevyrovnají dávným klenotům ze začátku sedmdesátek, ale jsou přinejmenším důkazem, že ta chemie pořád funguje a "žár trvá".

Nejvytíženější je seskupení The Trolls, které stálo za hrubozrnným soundem Beat ´Em Up a se Stooges jim to na jedné placce docela sluší. To už se nedá jednoznačně říct o spolupráci s kapelami neopunkové generace Green Day a Sum 41. Ty songy nejsou vůbec špatné, šlape jim to skvěle a Iggy si ten mladistvý drive evidentně užívá, ale vedle neučesané protopunkové anarchie Stooges a Trolls působí jejich pečlivě vyvážený zvuk jaksi nepatřičně. Problém není v písních samotných, ale spíš v tom, že neměly být na jedné desce. Dva příspěvky electropunkové fúrie Peaches jsou taky z hodně odlišného kadlubu, ale svojí rozjíveností už ke zbytku alba pasují líp.

Koncepcí tedy Skull Ring trochu pokulhává, v Iggyho diskografii nepatří k přelomovým záležitostem, ale stejně mi dělá hlavně radost.


tracklist:

1. Little Electric Chair
2. Perverts in the Sun
3. Skull Ring
4. Superbabe
5. Loser
6. Private Hell
7. Little Know It All
8. Whatever
9. Dead Rock Star
10. Rock Show
11. Here Comes the Summer
12. Motor Inn
13. Inferiority Complex
14. Supermarket
15. 'Til Wrong Feels Right
16. Blood on Your Cool
17. Nervous Exhaustion (hidden track)
23.05.2016 16:31:58
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one