recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Pretenders - Loose Screw (2003)

7/10
 
U Pretenders se nic moc nemění. Pořád ten elegantní, lehkonohý rock'n'roll, při kterém vám prostě musí být příjemně. Nakonec, svojí kapitolku do dějin rocku si už před lety napsali, tak proč by měli honit trendy nebo psát nějaká hlubokomyslná koncepční díla, když je to baví právě takhle.

Na albu Loose Screw najdeme všechno to, co od Pretenders čekáme: stručný nakopnutý otvírák Lie to Me, ozvěny reggae (jasně nejhitovější Complex Person, Nothing Breaks Like a Heart, Clean Up Woman) i blues (Kinda Nice, I Like It), dojímavou baladu Saving Grace i další svižné kusy jako Fools Must Die. Něco v paměti utkví trvaleji, něco ne, ale pohodová atmosféra je vlastní celé kolekci. Chrissie Hynde snad vůbec nestárne, její zpěv je pořád stejně svěží, má v sobě odtažitou ležérnost i vroucí něhu, jednou je prostořekou kámoškou a vzápětí oddanou milenkou.

Celé je to mile konzervativní, ale nikoli zastydlé. Skladatelský rukopis Chrissie je už sice trochu vypsaný a písničkové perly jí z rukou nepadají tak snadno jako kdysi, ale kdo by se zlobil když s nohama na stole a sklenkou portského v ruce se s ní pořád dají zažít fajnové chvíle.


tracklist:

1. Lie to Me
2. Time
3. You Know Who Your Friends Are
4. Complex Person
5. Fools Must Die
6. Kinda Nice, I Like It
7. Nothing Breaks Like a Heart
8. I Should Of
9. Clean Up Woman
10. The Losing
11. Saving Grace
12. Walk Like a Panther
   bonus tracks:
13. Complicada
14. I Wish You Love
23.05.2016 16:36:13
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one