recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Prince - Musicology (2004)

8/10
Božský slizoun uzavřel křehké příměří s hudebním průmyslem. Po letech, kdy chrlil jednu nahrávku za druhou pouze prostřednictvím internetu, konečně vydal klasické album u major labelu a hned se o něm zase začalo mluvit jinak než jako o megalomanském workoholikovi za zenitem.

Nutno říct, že zaslouženě, protože Musicology představuje Prince opět ve formě. Sice už nenastavuje laťky jiným, dávno není hudebním vizionářem, ale znovu má plné hrsti nápadů a dává si práci s jejich dotažením. Navíc si drtivou většinu muziky na desce obstaral sám, jen s dílčími příspěvky několika hostů, včetně starých známých Maceo Parkera a saxofonistky Candy Dulfer. Mihne se tu i Sheila E., která bývala Princovi bubenickou oporou i ozdobou v 80. letech.

Velká překvapení se nekonají, ale to, co se od Prince očekává, je tu v prvotřídní kvalitě. Energicky funkující kousky (titulní otvírák nebo Life 'O' the Party), soulové balady (Call My Name, On the Couch), poprock s dominantní kytarou (A Million Days, Cinnamon Girl), R&B ve středním tempu (The Marrying Kind s navazující If Eye Was the Man in Ur Life). Každou chvíli na nás vykoukne nějaký ten muzikantský fórek, šmrncovní groove, chytlavá melodie, tak, jak jsme u tohohle neuvěřitelně plodného excentrika zvyklí. Není to převratné dílo, spíš splněný závazek, ale po kvalitativně hubenějších letech se určitě jedná o potěšitelný vzestup.


tracklist:

1. Musicology
2. Illusion, Coma, Pimp & Circumstance
3. A Million Days
4. Life o' the Party
5. Call My Name
6. Cinnamon Girl
7. What Do U Want Me 2 Do?
8. The Marrying Kind
9. If Eye Was the Man in Ur Life
10. On the Couch
11. Dear Mr. Man
12. Reflection
23.05.2016 16:39:44
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one