recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

R.E.M. - Around the Sun (2004)

6/10
 
Únava, setrvačnost. Jakkoliv se po odchodu Billa Berryho R.E.M. poctivě snažili o svojí redefinici, už album Reveal usvědčovalo jejich úsilí z nezdaru. Around the Sun tenhle dojem jen prohlubuje i když ani tentokrát nemůžu říct, že by úplně všechno bylo špatně.

V první půlce jsou docela povedená místa, ve kterých kapela působí když ne při síle, tak aspoň uvolněně a bez křeče. Slušné jsou singlové písně Leaving New York, Electron Blue a Wanderlust, emoce dokáže aspoň mírně rozvířit Make It All Okay, příjemná je countryově hozená Final Straw. Jenže měřítka, jaká jsme si na R.E.M. nastavili v 80. a 90. letech jsou neúprosná a v jejich světle působí i tahle drobná potěšení poněkud nedonošeně. Ve skladbě The Outsiders pohostinsky rapuje Q-Tip, ale druhý Radio Song (na albu Out of Time se v něm objevil KRS-One a výsledkem byla zábavná, živelná píseň) nevznikl ani náhodou.

A do konce už je to jen horší. Nevýrazné kytary, klávesy, nevzrušivé elektronické kulisy. Líná tempa, příjemné melodie, ale nic, co by mě chytlo za límec a vytrhlo z pomalého usínání. Nedovedu si představit, že by Stipe a spol. při nahrávání téhle desky cítili ve studiu něco jako tvůrčí vzrušení. Pokud ano, pak zůstalo bůhvíkde a zbyla jen setrvačnost, únava.


tracklist:

1. Leaving New York
2. Electron Blue
3. The Outsiders
4. Make It All Okay
5. Final Straw
6. I Wanted to Be Wrong
7. Wanderlust
8. Boy in the Well
9. Aftermath
10. High Speed Train
11. The Worst Joke Ever
12. The Ascent of Man
13. Around the Sun
19.01.2017 16:54:56
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one