recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Red Hot Chili Peppers - By the Way (2002)

9/10
 
Kdo si zamiloval Californication, pravděpodobně propadnul i jejímu následníkovi jménem By the Way. Jestliže už minule divoký funky-rock vyklízel pozice před melodickými, chytře zaranžovanými rockovými písničkami, teď jdou RHCHP hlavně v propracovanosti vokálních harmonií ještě dál. Skoro si člověk říká, proč si na sebe ve studiu pletou takový bič, když to pak naživo občas zní jako když tahají kočku za ocas. Nicméně z desky se to poslouchá náramně.

Sem tam by se mohlo zdát, že je té slunečné Kalifornie až příliš, ale naštěstí kapela nezapomíná, co je to pestrost. Jak jsem předeslal, těch funkových vibrací není moc (By the Way, Can´t Stop, Throw Away Your Television), ale jsou na těch správných místech aby desku popostrčili dopředu, pak jsou tu songy stojící na nosných melodiích (Universally Speaking, The Zephyr Song) a různá zpestření ve formě psychedelických nálad v Don´t Forget Me, smyčci vygradovaného finále Midnight, mexikánsky roztančené Cabrol nebo Oh Mercury, kde si snad poprvé kapela zadává se ska.

Jde samozřejmě opět o práci sehraného týmu, ale řekl bych, že tentokrát to byl hlavně John Frusciante, kdo se svojí vynalézavou kytarovou hrou nejčastěji rozdával karty. Kdyby se to celé trochu pokrátilo (ne moc, tak dva, tři kousky ven), mohlo to být na jedničku s hvězdičkou.


tracklist:

1. By the Way
2. Universally Speaking
3. This Is the Place
4. Dosed
5. Don't Forget Me
6. The Zephyr Song
7. Can't Stop
8. I Could Die for You
9. Midnight
10. Throw Away Your Television
11. Cabron
12. Tear
13. On Mercury
14. Minor Thing
15. Warm Tape
16. Venice Queen
28.05.2016 11:14:57
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one