recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Rolling Stones - A Bigger Bang (2005)

7/10
 
Fortel těm starým pardálům určitě nechybí, ten mají tak hluboko zafixovaný, že dokud se budou držet na nohou, tak "to" tam bude. Produkce (osvědčený Don Was) tentokrát pomíjí drobné elektronické vychytávky, kterými se vkusem zdobila album Bridges to Babylon, ale proklamovaný návrat k syrovým bluesovým kořenům, to je po mém soudu trochu přepálená formulace. Dočkáme se spíš typických Rolling Stones, jak je známe zhruba od konce 70. let, bez velkých experimentů a s poněkud kolísavou skladatelskou invencí.

K těm vydařeným okamžikům patří určitě šťavnatý otvírák Rough Justice, funkující Rain Fall Down, jediná skutečně dřevní bluesárna Back of My Hand, chlapácky odvázaná She Saw Me Coming nebo další ostřejší pecky jako Oh No, Not You Again, Dangerous Beauty či Look What the Cat Dragged In. Mezi nimi ale narážím i na písně sotva průměrné, což platí třeba o tuctové baladě Streets of Love nebo zbytečně uhlazené Biggest Mistake, která by zapadla spíš na nějakou neškodně elegantní Jaggerovu sólovku. Dvakrát se tradičně chopil mikrofonu i Keith Richards, jeho zpěv je o něco dynamičtější než v minulosti, ale ani This Place Is Empty a Infamy nejsou žádné kompoziční zázraky.

Desce A Bigger Bang bych nevyčítal přímo rutinu, pořád těm vrásčitým chlápkům věřím, že je to baví a finanční satisfakce u nich není na prvním místě. Jen se jim prostě tentokrát pár písniček ne úplně vyvedlo. Na svých hrudích ale mají už tolik pomyslných rock'n'rollových vyznamenání, kterým ani tohle album nedělá ostudu, že z toho nemusíme dělat tragédii.


tracklist:

1. Rough Justice
2. Let Me Down Slow
3. It Won't Take Long
4. Rain Fall Down
5. Streets of Love
6. Back of My Hand
7. She Saw Me Coming
8. Biggest Mistake
9. This Place Is Empty
10. Oh No, Not You Again
11. Dangerous Beauty
12. Laugh, I Nearly Died
13. Sweet Neo Con
14. Look What the Cat Dragged In
15. Driving Too Fast
16. Infamy
31.05.2016 10:15:55
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one