recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Santana - Shaman (2002)

7/10
 
Když to vyšlo jednou, proč to nezopakovat? Album Supernatural zajistilo Carlosi Santanovi po komerčně i umělecky hubenějších letech novou vlnu zájmu a spoustu ocenění, není tedy divu, že na něj navázal ve stejném duchu. Množství hostů opět nalovil ponejvíce v mainstreamovém řečišti, tentokrát jde ale spíš o menší ryby, jejichž lesk hlavně po letech už notně zeslábl.

To je případ například Michelle Branch nebo Dido, ty holky sice zpívají hezky, ale latino temperament je jim cizí. Zrovna tak příspěvky rádobyrockerů P.O.D. (kde je jim dneska konec?) a Chada Kroegera z Nickelback jsou mdlé a ani všudypřítomné Santanovy kytarové erupce nedokážou zakrýt jejich průměrnost. Pro nás méně známí hosté s hispánskými kořeny Alejandro Lerner a skupina Ozomatli už do kapelníkova světa zapadají líp a podle mého soudu nejzdařilejší jsou kolaborace se Sealem (You Are My Kind) a Macy Gray (Amoré (Sexo)).

Mému uchu ale stejně nejvíc lahodí kousky, kde si Santana s kapelou vystačí sám a latinskoamerickou žhavost neochlazuje otravným programmingem (hlavně ať je to moderní!). Je pravda, že albu sestávajícímu jen a jen ze skladeb typu Adouma, Foo Foo a Aye Aye Aye by asi hrozila jednotvárnost a model s hostujícími zpěváky tuhle hrozbu minimalizuje, ale Shaman je po téhle stránce výrazně slabší než Supernatural. Ze Santanova kytarového umění se lze dosyta těšit i tady, ale přehnaná snaha o komerční atraktivitu a někteří druholigoví hosté dojem kazí.


tracklist:

1. Adouma
2. Nothing at All
3. The Game of Love
4. You Are My Kind
5. Amoré (Sexo)
6. Foo Foo
7. Victory Is Won
8. America
9. Sideways
10. Why Don't You & I
11. Feels Like Fire
12. Let Me Love You Tonight
13. Aye Aye Aye
14. Hoy Es Adios
15. One of These Days
16. Novus
31.05.2016 10:39:16
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one