recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Simon Paul - You're the One (2000)

8/10
 
Nemyslím, že CD písní ze Simonova muzikálového propadáku The Capeman vydané v roce 1997 bylo až takovým průšvihem za jaký je často označováno. Jeho pověst se prostě svezla s neúspěchem muzikálu. Ta deska trpěla spíš koncepčními neduhy než nekvalitou materiálu. A z toho pohledu si Paul Simon s You´re The One rozhodně spravil reputaci, album je soudržné, vyrovnané.

Na exotické vlivy nijak nezanevřel, ať už ty jihoafrické z Gracelandu nebo latinskoamerické z Rhythm of the Saints. Druhému jmenovanému albu se zvukově blíží nejvíc, ale armády bubínků, chřestítek a cinkátek tentokrát dávají tradiční písničkové formě víc prostoru, melodie se nemusí z jejich zajetí tak namáhavě prodírat ke světlu (i když právě v tom je pro mě kouzlo Rhythm of the Saints).

Simonův zpěv zní pořád stejně mladistvě a křehce, umí jím vyprávět dojímavě i rošťácky, s přehledem frázuje krkolomně dlouhé verše, kreslí nenápadné ale o to přítulnější melodie a v člověku pak zůstávají samé pozitivní pocity. Na druhou stranu pocit něčeho opravdu zásadního mezi nimi chybí. Oba zmiňované albové milníky zůstaly nepřekonány, ale potěšení z poslechu to příliš neuškodí.

tracklist:

1. That's Where I Belong
2. Darling Lorraine
3. Old
4. You're the One
5. The Teacher
6. Look at That
7. Señorita with a Necklace of Tears
8. Love
9. Pigs, Sheep and Wolves
10. Hurricane Eye
11. Quiet
09.06.2016 16:11:34
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one