recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Soulfly - Dark Ages (2005)

8/10
 
I když Max Cavalera tahá z rukávu pořád ta samá esa, kupodivu se mu i tentokrát daří zamíchat je tak aby se vyhnul sebevykrádání. S minulou deskou Prophecy spojuje pátou řadovku oprašování thrashových trofejí z minula, což je nejpatrnější u trojice songů, které hnízdí opět hned za charakteristickým otvírákem Babylon. Technicky precizní a zároveň pořádně štiplavé kytary i rytmika, v názvu písně Arise Again dokonce přímý odkaz na klasické sepulturovské období. Teprve u dalších položek přijde ke slovu i ten surovější rachot splašeného bizoního stáda známý z prvních desek Soulfly, thrashové prvky ale stále vykukují zpoza rohů.

Na výkřiky z džungle se nezapomíná, ale je jich zase o něco méně. V dvoudílné Riotstarter si podávají ruku s vynalézavě pojatými inspiracemi tanečními rytmy (kdyby název skladby odkazoval k The Prodigy, moc bych se nedivil), které problesknou i v krátké (The) March. Vokální zjemnění přináší v Innerspirit srbský zpěvák Coyote, jehož kapela Eyesburn hostovala už na minulém albu, jinak jsou ale Dark Ages narvané energií a zlobou, které poleví až v tradičně chilloutovém dojezdu s flamencovým dovětkem.

Album neohromí ničím převratným, neslýchaným, dech vyrážejícím. Jeho síla je v drobných, postupně objevovaných detailech, soudržnosti a v nepolevující energii. V obratnosti, s jakou Max Cavalera znovu utekl z lopaty babizně jménem Recyklace.


tracklist:

1. The Dark Ages
2. Babylon
3. I And I
4. Carved Inside
5. Arise Again
6. Molotov
7. Frontlines
8. Innerspirit
9. Corrosion Creeps
10. Riotstarter
11. Bleak
12. (The) March
13. Fuel the Hate
14. Staystrong
15. Soulfly V
28.06.2016 14:56:31
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one