recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Sting - All This Time (2001)

9/10
 
Tenhle živák má smysl. V momentě kdy se ze Stingových studiových alb začala trochu vytrácet jiskra, natočil tuhle muzikantskou lahůdku. Není to unplugged, není to klasický koncert, spíš exkluzivní vystoupení pro vybrané publikum. Ale na to, že tam zřejmě sedí pěkná sebranka V.I.P. zazobanců, dokázali vytvořit skvělou atmosféru.

Stinga doprovází vedle jeho tradičních sidemanů (v čele s Dominicem Millerem) další hráčská esa jako jsou Manu Katché na bicí, jazzový mág Christian McBride na kontrabas nebo B.J.Cole na steel kytaru. Tím už je trochu naznačeno, že leckterá písnička dostala oproti studiovým originálům výrazně jiný, jazzovější ohoz a vždycky je to ku prospěchu věci. Hodně razantně se v původních aranžích Sting pošťoural v titulní All This Time, policeovských klasikách Don´t Stand So Close To Me a Roxanne nebo v Brand New Day. Virtuozita se tu snoubí s nadšením a čirou radostí z hraní. Gradující finále závěrečné Every Breath You Take je přímo strhující.

A tak může člověk mrmlat nanejvýš tak nad absencí některých jeho oblíbených songů (jen jeden z Nothing Like the Sun, to je fakt málo), ale tomu se u výběrů a živáků nelze vyhnout. Naopak vrcholem pro mě je fantastická verze mojí oblíbené Mad About You, tam jsem měl zase jednou husí kůži a nevěřil bych, že může být ještě působivější. Mimochodem o tuhle skladbu je americká edice ochuzená, zřejmě kvůli veršům jako "City lies in broken pieces" což by těsně po 11.zaří Amíkům zřejmě příliš rozdíralo nitro. Co na tom, že je to milostná písnička, ze setlistu šla ven. Jejich chyba. V televizním záznamu stejného koncertu Sting na začátku dost emocionálně reaguje na aktuální zprávu o útoku na Dvojčata (obojí proběhlo ve stejný den) a se zařazením téhle písně neměl žádný problém.


tracklist:

1. Fragile
2. A Thousand Years
3. Perfect Love...Gone Wrong
4. All This Time
5. The Hounds of Winter
6. Mad About You
7. Don't Stand So Close to Me
8. When We Dance
9. Dienda
10. Roxanne
11. If You Love Somebody Set Them Free
12. Brand New Day
13. Fields of Gold
14. Moon over Bourbon Street
15. If I Ever Lose My Faith in You
16. Every Breath You Take
05.02.2020 16:59:25
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one