recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Sting - Sacred Love (2003)

7/10
 
S odstupem času mi už album Sacred Love nepřipadá tak jednoznačně nepovedené, ale i nadále si myslím, že hledat na něm geniální momenty je skoro stejně obtížné jako pídit se na starších nahrávkách po těch slabých. I když se Sting po zvukové stránce snaží držet krok s dobou, nemůžu se ubránit dojmu určité sterility, přílišného profesionálního odstupu. Jakoby se k využití studiových možností a elektroniky neuchyloval proto, že ho to baví, ale proto, že se to prostě patří.

Rozšířít vyjetou kolej měli i přizvaní hosté - flamencový kytarista Vicente Amigo v Send Your Love (příliš okatý pokus o zopakování úspěchu Desert Rose), R&B zpěvačka Mary J. Blige v průměrném duetu Whenever I Say Your Name a Anoushka Shankar, která sitárem zdobí naopak vydařenou píseň The Book of My Life. Jejich účast ale spíš vyvolává pocit roztříštěnosti a dohánění nedostatku vlastní invence. Sting je fantastický, citlivý muzikant a ani Sacred Love není důvodem na tomto soudu něco měnit. Přece jen se ale zdá, že svojí skladatelskou žílu už vytěžil, harmonické i melodické postupy jsou tu víc, než povědomé a vnitřní žár slábne.

Najdou se tu samozřejmě i krásné věci - vedle zmíněné The Book of My Life třeba Dead Man´s Rope nebo Stolen Car (Take Me Dancing) a ani zbytek není úplný šunt. Jako celek ale deska působí bezradně a trochu vyčpěle.


tracklist:

1. Inside
2. Send Your Love
3. Whenever I Say Your Name
4. Dead Man's Rope
5. Never Coming Home
6. Stolen Car (Take Me Dancing)
7. Forget About the Future
8. This War
9. The Book of My Life
10. Sacred Love
11. Send Your Love (Dave Audé Remix)
12. Shape of My Heart (live)
12.08.2016 10:16:55
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one