recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Suede - A New Morning (2002)

6/10
 
Neslavný konec kariéry. Přitom Semišáci se ve snaze znovuvynalézt sebe sama kroutí na háčku hudební vyčerpanosti jako červi. V protikladu k Head Music zarazili elektronické bujení a erbovním nástrojem téhle desky je překvapivě akustická kytara, která pomalejším písním vévodí, ty ostřejší aspoň načíná.

Velkou změnu vedle zvuku zaznamenal také zpěv Bretta Andersona, který nečekaně zdrsněl jakoby si na něm sex, drogy a rock´n´roll začaly vybírat svou daň. Působí teď víc jako člověk než jako rozervaný bowieovský androgyn. Co je to ale platné, když se nedostává nápadů a melodie v lepším případě připomínají starší hity, v tom horším se plácají odnikud nikam. Energičtější songy dopadají ještě slušně: Positivity, Obsessions nebo Streetlife nejsou k zahození. Ale balady jako třeba Lost in TV nebo When the Rain Falls se zoufale táhnou a nemají co nabídnout.

Když si člověk poslechne dvojalbum singlových béček Sci-fi Lullabies, zjistí, že většina tohoto "odpadu" z předešlých let strčí písně z A New Morning do kapsy. Kapela naštěstí včas poznala, že pořádnou jiskru už ze sebe nevykřeše a vyhnula se tak trapnému nastavování vystydlé kaše. A New Morning jako rozloučení ještě jakžtakž obstojí.


tracklist:

1. Positivity
2. Obsessions
3. Lonely Girls
4. Lost in TV
5. Beautiful Loser
6. Streetlife
7. Astrogirl
8. Untitled... Morning
9. One Hit to the Body
10. When the Rain Falls
11. You Belong to Me
12. Oceans (hidden track)
12.08.2016 10:24:18
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one