recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Throwing Muses - Throwing Muses (2003)

8/10
 
Sedm let uplynulo od alba Limbo a málokdo už čekal další, protože šéfka souboru Kristin Hersh se mezitím etablovala i jako sólistka a nezdálo se, že jí původní parta chybí. Nakonec ale ještě jednou oprášila zavedenou značku a nedopadlo to vůbec zle.

Něco je tu jinak a něco je stejné. Kristinin dráždivě zastřený zpěv a typické rytmické přeryvy zůstávají stabilními znaky TM, výrazná změna se ale udála ve zvuku: Nervní vybrnkávání z raných nahrávek je dávno pryč, kapela teď vsadila na zboostrovaná kila a přiblížila se tak soundu takových Breeders. To není až tak překvapující když uvážíme, že Kristinina nevlastní sestra Tanya Donelly (odešla z Throwing Muses začátkem 90.let, ale na tomhle albu opět zpívá vokály jako jakýsi stálý host) kdysi Breeders spoluzakládala. Album tak zní nebývale hutně a energicky, dříve vypíchnutý zpěv se v kytarových stěnách místy až utápí, jindy ale dokáže zabojovat a okolní hluk překřičet.

Jednotný zvukový recept má za následek, že z desky nic výrazněji netrčí, což nevadí, ale možná to přece jenom chtělo aspoň pár vzdušnějších akustických pasáží aby to ke konci neznělo pořád stejně. Skvělé momenty lezou na světlo po delší době, jednoznačné hity tentokrát chybí. Přesto ale TM dokázali, že odkecaní ještě zdaleka nejsou.


tracklist:

1. Mercury
2. Pretty or Not
3. Civil Disobedience
4. Pandora's Box
5. Status Quo
6. Speed and Sleep
7. Portia
8. Solar Dip
9. Epiphany
10. Los Flamingos
11. Half Blast
12. Flying
22.03.2019 16:32:46
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one