recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

U2 - All That You Can't Leave Behind (2000)

8/10
 
Nevstoupili podruhé do stejné řeky i když se takový dojem snažili vyvolat. Jistě, elektronické experimenty byly zavrženy, ale jejich ozvěny stejně prorůstají většinou písní v podobě drobných zvukových retuší. Ano, vrátilo se producentské duo Eno/Lanois, které asistovalo u porodu The Joshua Tree a duch téhle klasiky možná poletuje někde poblíž, ale na desku se přímo nedostal.

Asi je to tím, že kapela je už zkrátka příliš dospělá. Naivní spasitelská vášeň je pryč, skončilo i období sarkastických šklebů a teď je tu čtveřice profesionálů, kteří neztratili svůj talent, ale stali se institucí s jasně vymezeným teritoriem. Počínaje All That You Can´t Leave Behind točí U2 desky slušné i lepší, ale už nepřekvapují. Nechválím, neodsuzuju, tohle stadium prostě muselo přijít.

Tohle album považuju za zdařilé, kapela působí uvolněně, do ničeho se netlačí, zvuk je krystalicky čistý. Škoda jen, že ve druhé půlce jakoby trochu opadla energie, jsou tu soustředěné spíš pomalejší věci, zatímco důraznější singlovky jsou tlačené na úvod. Pro srovnání, z The Joshua Tree si milióny posluchačů pamatují taky jen první čtyři hity, ale ta méně známá část desky není o nic horší a opomíjená je neprávem. To bohužel o All That You Can´t Leave Behind říct nemůžu. Přesto si U2 ani v tomhle případě ostudu neuřízli.


tracklist:

1. Beautiful Day
2. Stuck in a Moment You Can't Get Out Of
3. Elevation
4. Walk On
5. Kite
6. In a Little While
7. Wild Honey
8. Peace on Earth
9. When I Look at the World
10. New York
11. Grace
30.12.2016 15:20:18
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one