recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Velvet Revolver - Contraband (2004)

8/10
 
Naděje na znovuobnovení Guns n' Roses v původní sestavě dávno pohasly a Čínská demokracie byla stále v nedohlednu, když se podstatná část bývalých rock'n'rollových chuligánů dala zase dohromady a pokusila se vstoupit do podobné řeky. Za mikrofon dosadili Slash, McKagan a Sorum (plus kytarista Dave Kushner) dalšího provařeného enfant terrible deváté dekády Scotta Weilanda a pustili se do práce.

Na jejím prvním plodu si lze nejlépe pochutnat když se aspoň pokusíme oprostit od bezděčného srovnávání - ať už s Guns nebo se Stone Temple Pilots. Ozvěny obou kapel jsou samozřejmě přítomné, nesčítají se a ani z nich nevzniká něco dosud neslyšeného, prostě koexistují. Ale důležitý je drive, nápady a písně. A v tom směru má album Contraband slušně našlápnuto. Nechybí mu chytlavé melodie, různé muzikantské fígle a především ryzí rock'n'rollová energie.

Weiland coby frontman se drží obstojně, ale za hvězdu je tu především Slash, který svoje vyhrávky, riffy i sóla vyšívá pěkně žhavou nití a třeba taková Set Me Free díky jeho palbě přímo hvízdá kolem uší. A jsou tu i další šťavnaté kusy: Sucker Train Blues, rozmáchlejší Illegal i Song, Headspace, Dirty Little Thing. K tradici bombastických mnohaminutových ploužáků z Use Your Illusion naštěstí zůstali pánové lhostejní, takže ani trojice baladických songů, pojatých uvolněně a bez sentimentu, se na desce neztratí. Je to rock klasického střihu, nic nebourá ani nestaví, nebuší na brány nesmrtelnosti. Má i své průměrnější chvilky. Ale je hraný s chutí, poctivě a bez megalomanských manýr.


tracklist:

1. Sucker Train Blues
2. Do It for the Kids
3. Big Machine
4. Illegal i Song
5. Spectacle
6. Fall to Pieces
7. Headspace
8. Superhuman
9. Set Me Free
10. You Got No Right
11. Slither
12. Dirty Little Thing
13. Loving the Alien
16.01.2017 15:41:47
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one