recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Yeah Yeah Yeahs - Show Your Bones (2006)

8/10
 
Prvořadým cílem Yeah Yeah Yeahs na jejich druhém albu bylo za žádnou cenu se neopakovat. Dokonce neváhali smáznout rozpracované písně, které až příliš připomínaly syrový debut a začít znovu od nuly. Celkově "hodnější" styl na Show Your Bones může být pro leckoho zklamáním, ale při bližším ohledání je jasné, že komerční hledisko bylo na cestě k němu tím posledním a že posun k ambicióznějším kompozicím a sofistikovanějšímu zvukovému arzenálu byl promyšlený i skvěle zvládnutý.

Neznamená to ale že by Karen O, Nick Zinner a Brian Chase zcela popřeli minulost. Ještě se jim úplně nechce vylézt z garáže, ale už si do ní pořídili podstatně útulnější vybavení a věnují se svým songům s uvážlivější péčí. Častěji sahají po akustické kytaře, klávesách a přítulnějších melodiích, ale na pořádně hutné zboosterované ataky rovněž nezapomínají (eruptivní závěr Mysteries). Přímočarost nahrazují členitějšími strukturami jako třeba v potemnělé Fancy, rafinovanější odstínění je patrné i ve vokálu Karen O.

Yeah Yeah Yeahs zkrátka dospívají, emancipují se, nespokojují se s dosaženým a tak to má být. Posluchače už nefackují jen surovým indie-punkem a nutí ho poslouchat pozorněji. Jejich dvojka tak není o nic méně interesantní než oslavovaný debut, i když se nese na klidnějších vlnách. Navíc si díky tomu ještě víc doširoka otvírá dveře k dalším možným směrům vývoje, což je základní předpoklad k tomu aby si udrželi zájem přinejmenším té změnám přístupné části publika. 


tracklist:

1. Gold Lion
2. Way Out
3. Fancy
4. Phenomena
5. Honeybear
6. Cheated Hearts
7. Dudley
8. Mysteries
9. The Sweets
10. Warrior
11. Turn Into


videa:
Gold Lion
Cheated Hearts
Turn Into
20.02.2017 14:33:52
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one