recenze a komentáře - rock, pop, world music
autor - David Pleva (Akana)

Young Neil - Are You Passionate? (2002)

7/10
 
Starý jezevec Neil Young točí pořád s železnou pravidelností výborné desky, na každé se představuje v trochu jiném světle, ale od dob podivínských syntetických pokusů na začátku osmdesátek přece jen zhruba víme, co od něj čekat: buď stratosférický feedbackový nářez, decentní country-rockové písničkaření nebo něco mezi tím.

Spojení s rhythm´n´bluesovou legendou , skupinou Booker T.& the M.G.´s bylo z tohoto pohledu velmi překvapující a slibné a dávalo tušit, že tohle vybočení bude opravdu znatelné. A zvukově skutečně je. Takhle blízko soulu se Neil Young ocitá poprvé, varhany Bookera T. Jonese mají na celkové vyznění velký vliv a změna je to vítaná. Skladba Be With You je v tomhle směru nejdál, basová linka tu hodně připomíná klasické R´n´B hity 60.let. Celkově se Young se svými spoluhráči logicky drží spíš v soft poloze, rockovější jsou jen v 11.září reflektující Let´s Roll nebo Goin´ Home (tady ovšem Bookerovu kapelu nahradili osvědčení ranaři Crazy Horse, tak se není čemu divit).

Bohužel si ale právě ve chvíli, kdy mohl zazářit s neotřelou zvukovou koncepcí, vybral Young jako autor slabší chvilku. Písní, které opravdu utkví v paměti, tady moc není, vedle zmíněných údernějších kousků ještě třeba You´re My Girl, Two Old Friends nebo titulní skladba, v těch ostatních postrádám silnější melodie i větší zaujetí. Není to zrovna propadák, ale z tak mnohoslibné hudební spolupráce mohlo vzejít víc.


tracklist:

1. You're My Girl
2. Mr. Disappointment
3. Differently
4. (Quit) Don't Say You Love Me
5. Let's Roll
6. Are You Passionate?
7. Goin' Home
8. When I Hold You in My Arms
9. Be With You
10. Two Old Friends
11. She's a Healer
09.02.2017 16:39:12
DKT.Akana
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
recenze a komentáře - rock, pop, world music
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one